دسته‌بندی نشده

سفید کردن دندان در خانه (2)

سفید کردن دندان در خانه

همه دوست دارند دندان هایی سفید و زیبا داشته باشند. این روزهای روش های مختلفی برای سفید کردن دندان در خانه وجود دارند، از قبیل خمیر دندان و بلیچینگ… .ما در مقاله قبلی سعی کردیم چند ماده ی طبیعی برای سفید کردن دندان در خانه با مواد طبیعی را به شما معرفی کنیم. ادر این مطلب بقیه مواد را به شما معرفی می کنیم.

4.کرفس

کرفس حاوی مقدار آب زیادی بوده که در تقویت لثه ها و از بین بردن باقی مانده مواد غذایی موثر است.
کرفس دارای ساختار سختی می باشد و به لایه برداری از روی سطح دندان ها کمک می کند و لکه های روی سطح دندان را از بین می برد.به یاد داشته باشید برای استفاده بیشتر از این فاید کرفس باید آن را به صورت حام مصرف کرد.

5.پیاز

پیاز حاوی ترکیبات گوگردی می باشد که مانع از شکل گیری پلاک رو و بین دندان ها می باشد. همچنین اگر قصد دارید از خواص سفید کنندگی پیاز استفاده کنید باید آن را به صورت خام استفاده کنید.

6.آناناس

آناناس سرشار از بروملین می باشد که آنزیمی است برای کاهش التهابات. آنزیم پروملین باعث ایجاد اختلال در فعالیت پروتئین های روی مینای دندان می شود همچنین باعث تجزیه ی لکه های روی دندان شده و به همین دلیل در تغییر رنگ موثر است.

7.دانه های خوراکی

از لایه بردارهای طبیعی برای دندان ها می توان به دانه های خورکی اشاره کرد.
دانه های خوراکی مانند دانه ی آفتاب گردان، گردو، بادام و بادام هندی در پاک کردن لکه های از روی دندان و مینای دندان موثر هستتند

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *