دسته‌بندی نشده

خصلتهای دارویی گل گاو زبان

خصلتهای دارویی گل گاو زبان

خصلتهای دارویی گل گاو زبان:گل گاو زبان نیز شبیه چای در خانه اکثر ایرانی‌ها یافت می‌شود و شهرت بسیاری در کشور ما دارا است. در این مقاله شما را با خاصیت های گل گاو زبان، روش مصرف، موردهای احتیاط و منع مصرف آن آشنا می‌کنیم.

بعضی از مهمترین خاصیتهای گل گاو زبان شامل اند از:

1.کم شدن تب ناشی از استفاده دمنوش گل گاو زبان برای درمان تب‌های دانه‌ای مثل سرخک، مخملک و آبله مرغان خیلی خوب است.

2. تقویت کلیه‌ها و تسکین درد ناشی از سنگ کلیه

ویژگی دیگر از گل گاو زبان در طب سنتی تسکین درد ناشی از سنگ کلیه می باشد. به دلیلی که این گیاه دارویی ادرارآور بوده، استفاده آن به دفع آسان تر سنگ مثانه کمک می‌نماید.

در حالت کل دمنوش گل گاو زبان، کلیه‌ها را تقویت نموده و التهاب آن‌ها را درمان کرده و برای مشکل بی اختیاری ادرار مناسب می باشد.

3. پیشگیری و درمان سرماخوردگی و بیماری‌های تنفسی

مصرف دمنوش گل گاو زبان همراه با مقداری لیمو عمانی و عسل، در طول فصل سرما به خاطر دارا بودن ویتامین ث. از سرماخوردگی جلوگیری می‌کند.

علاوه بر این درمان سرفه‌های مزمن، وقفه‌های تنفسی و آسم خفیف از دیگر خاصیت های گل گاو زبان است. در طب سنتی از این گیاه به جای نرم کننده سینه، از بین برنده تنگی نفس و التیام دهنده گلودرد مصرف می‌شود.

4. تقویت اعصاب و روحیه

خواص گل گاو زبان (تقویت اعصاب و روحیه) از شناخته شده ترین خواص گل زبان، تقویت کننده سیستم عصبی، رفع استرس و اضطراب می باشد.دیگر ویژگی گل گاو زبان رفع کننده غم و غصه و دلهره وحشت را از بین می‌برد و افسردگی را کم می کند.

متخصصان طب سنتی از این گیاه برای کمک به درمان افرادی که با خود حرف می‌زنند، استفاده می‌کنند. علاوه بر این مصرف دمنوش این گیاه نشاط ‌آور بوده و رنگ چهره را شاداب و درخشان می‌کند.

5.پیشگیری از سرطان

گل گاو زبان دارای مقدار بسیاری از مواد آنتی‌اکسیدان و ضد التهاب است و در پیشگیری و درمان سرطان موثر واقع می شود. تحقیقات نشان می دهد این گیاه توانسته از شدت بیماری سرطان پانکراس کم نماید.

6. خواص ضد التهاب

گل گاو زبان ویژگی ضد التهاب داشته و برای رفع نمودن درد و روماتیسم، توانسته ضماد برگ گل گاوزبان را روی مفصل‌ها قرار داد.

7. تصفیه خون و پاک کردن خون

از دیگر خاصیتهای گل گاو زبان است. علاوه بر این بین گل گاو زبان و فشار خون رابطه مستقیمی موجود بوده و برای بیماران قلبی عروقی مفید می باشد، در عین حال مصرف بیش از حد آن می‌تواند خطراتی جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

۸. درمان برفک دهان

جویدن برگ تازه گل گاو زبان برای رفع جوش‌های چرکی دهان اطفال، برفک دهان و از بین بردن عوارض جانبی گرمی و حرارت دهان مفید واقع شود.

مضرات گل گاوزبان (موارد احتیاطی و منع مصرف)

1. گل گاوزبان حاوی مقادیر فراوانی مواد شیمیایی به نام آلکالوئید‌های پیرولیزیدینی که استفاده بلند مدت و زیاد آن موجب آسیب‌های کبدی شده است، همینطور توجه شود از زیاده‌روی در استفاده این گیاه جلوگیری به عمل اید.

2. گل گاوزبان موجب زیاد شدن فشارخون می‌شود،زیرا بیماران مبتلا به فشار خون بالا بایستی در استفاده آن احتیاط نمایند و یا آن را همراه با لیمو عمانی مصرف کنند. همانطور ترکیب کردن آن با سنبل الطیب، قبل از دم کردن هم توانسته خصلت زیاد کننده فشار خون را کم کند.

3. زیاده‌روی در استفاده گل گاو زبان علامت هایی شبیه خستگی، احساس سبکی سر، گشاد شدن مردک چشم و مسمومیت کبدی را به همراه دارد.

4. گل گاوزبان به دلیل دارا بودن آلکالویید برای زنان باردار، شیرده و کودکان مضر می باشد.

تداخلات دارویی گل گاوزبان استفاده این گیاه به دنبال دارو‌های سیستم عصبی مرکزی شبیه دارو‌های ضد افسردگی، ضد اضطراب، قرص آرام بخش، خواب‌آور، آنتی هیستامین‌ها و دارو‌های کنترل فشار خون زیر نظر پرشک متخصص انجام شود.

طریقه مصرف گل گاو زبان

مناسب ترین مسیر شامل شدن از خاصیتهای گل گاو زبان تهیه دمنوش این گیاه به همراه لیمو عمانی یا سنبل طیب است. به این دلیل 2 قاشق غذاخوری گل گاوزبان خشک شده را همراه 2 لیوان آب جوش در قوری ریخته و 20 دقیقه روی شعله غیرمستقیم قرار می دهیم .

بعد از آن ترکیب را صاف نموده و با کمی لیمو عمانی، عسل یا نبات بنوشید. لازم است بدانید دمنوش مانده و سردشده گل گاوزبان، خاصیت چندانی ندارد و توصیه شده تا یکی دو ساعت بعد از دم کشیدن، حتما مصرف شود.

متخصصان طب سنتی توصیه می‌کنند، افرادی که تمایل به نوشیدن دمنوش گل گاوزبان دارند، بهتر است پس از یک هفته تا ۱۰ روز، مصرف آن را برای یک هفته قطع کنند و بعد دوباره شروع کنند. همچنین مصرف بیش از پنج روز مداوم گل گاوزبان، ممکن است باعث عادت شود؛ بنابراین از مداومت در مصرف آن بپرهیزید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *