دسته‌بندی نشده

درمان خانگی سرما خوردگی

درمان خاتگی سرماخوردگی

سرماخوردگی به عنوان بیماری خطرناک شناخته نمی شود اما وقتی که علائم آن ظاهر می شود شما کسل می شوید و مجبور هستید تمام مدت استراحت کنید. چندین درمان خانگی سرما خوردگی وجود دارد که با انجام آن ها از ابتلا به سرما خوردگی پیشگیری می کند و یا علائم آن را کاهش می دهد. بهترین درمان خانگی سرما خوردگی نوشیدن مایعات به مقدار زیاد و استراحت کافی می باشد.

مصرف روزانه عسل:

 

عسل به عنوان ماده غذایی شفابخش شناخته می شود و سرفه و شوزش گلو را کاهش می دهد. از زمان های گذشته تا به امروز از عسل به خاطر خاصیت آنتی باکتریالی که دارد در ترمیم زخم ها استفاده می شده است. هنگای که سرما خورده هستید سعی کنید روزانه یک قاشق چایی خوری عسل مصرف کنید.

سیر:

تجربه نشان می دهد که مصرف روزانه سیر به پیشگیری از سرماخوردگی کمک می کند و حتی علائم آن را نیز کاهش می دهد. یک حبه سیر را می توان به قسمت های کوچک تر تقسیم کرد و روزانه مانند قرص با یک لیوان آب میل کرد.گفته می شود آلیسین موجود در سیر خاصیت ضد میکروبی دارد و به همین دلیل مصرف سیر از ابتلا به بیماری ها و عفونت ها جلوگیری می کند.

حمام نمک و اسطوخودوس:

نمک در تسکی دردهای عضلانی موثر است، اسطوخودوس باعث کاهش استرس می شود و ذهن را آرام می کند تا احساس آرامش بیشتری داشته باشید.بعد از حمام نمک و اسطوخودوس مقدار زیادی آب بنوشید زیرا پس از این حمام احساس تشنگی خواهید داشت.

حمام اکالیپتوس:

اکالیپتوس بیشتر مواقع برای درمان گرفتگی بینی استفاده می شود و باز کننده راه بینی می باشد. شما می توانید پس از گرفتن دوش آب گرم که بخار آب به بدنتان نفوذ کرد، روغن اکالیپتوس را روی پوست ، قفسه سینه و اطراف بینی بمالید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *