دسته‌بندی نشده

درمان مشکلات قلبی و گلو درد با ریحان

درمان مشکلات قلبی و گلو درد با ریحان

درمان مشکلات قلبی و گلو درد با ریحان :سبزی ریحان یکی از چاشنی خوبی برای طعم دادن به غذا بوده همچنین گیاهی قدرتمند برای شفادهندگی بالا می باشد که در فرهنگ‌های گوناگون از آن استقبال شده است.

مصریان باستان آن را مقدس دانسته، در هندوستان علامت مهمان‌نوازی است و در ایتالیا نشان دهنده عشق به حساب می اید. امروزه خاصیت های این سبزی برای بهداشت جسمی و سلامت ذهنی بر همه نمایان است.

در گزارش های مختلف خود به چند مورد از این خصلت ها پرداخته است:

کاهش استرس

مطالعات نشان می دهد که فیتوکمیکال‌های موجود در ریحان کابرد مهمی در کاهش کورتیزول یا هورمون استرس و آرام نمودن افراد به حساب می اید.

دفع مسمومیت کبد

ریحان مخصوصا بعد از مصرف یا نوشیدن بسیار گزینه قابل استفاده و مهمی برای سم‌زدایی کبد است. سس پستو که دارای ریحان خردشده است به متعادل کردن عملکرد کبد کمک می‌کند.

کاهش التهاب

ریحان از مخلوط های شبیه ماری جوآنای طبی برخوردار است که دردهای مربوط در مشکلات وابسته به التهاب مانند آرتروز و التهاب روده را بهبود می‌بخشد.

مبارزه با سرطان

از قسمتی که ریحان فراوان از آنتی‌اکسیدان‌هایی بوده که با رادیکال‌های آزاد مبارزه نموده گزینه خوبی برای مراقبت از سلول‌ها و زیاد شدن سلامت عمومی آن‌ها حساب می شود.

درمان مشکلات قلبی و گلو درد با ریحان

درمان مشکلات قلبی و گلو درد با ریحان

بهبود کارکرد تنفس

ریحان دارای سینامیک اسید بوده که نه‌تنها قند خون را تنظیم می‌نماید و گردش خون را قابل قبول نموده علاوه بر این نفس کشیدن را برای افرادی که با مشکلات تنفسی مقابله می‌کنند راحت تر می‌سازد.

تأمین آهن در طول قاعدگی

عدم آهن کافی یکی از مشکلات قاعدگی در زنان است که ریحان توانسته گزینه مناسبی برای از بین بردن آن باشد. حدود 2 فنجان برگ ریحان ریز شده یا 1 قاشق غذاخوری برگ خشک آن 10 درصد آهن روزانه را به دست می‌آورد. توانسته در کنار آن اسفناج هم مصرف نمایید.

تقویت سلامت قلب

منیزیم موجود در سبزی ریحان آن را گزینه مناسبی برای آرام نمودن دیوارهای عضلات و راحت تر کردن تشکیل جریان خون می باشد. درنتیجه ریتم نامنظم قلب کم می شود. همچنین ریحان از توانایی جلوگیری ساخت کلسترول برخوردار بوده که باعث بروز کم تر سکته مغزی و حمله قلبی می‌شود.

مانعی برای ایجاد جوش

این گیاه موجب جلوگیری از تشکیل جوش شده و به مسئله ترمیم زخم‌های مرتبط با جوش کمک می‌کند. از آب ریحان بر روی پوست آسیب‌دیده مصرف کنید و به دیده بهتر شدن آن را ببینید.

دم کرده ی 50 گرم ریحان که با عسل شیرین شده باشد برای از بین بردن گلودرد و آنژین کاربردی می باشد. برای درمان آسم نیز توانسته جوشانده ی غلیظی از ریحان ایجاد کرد و هرروز چند دفعه دهان را با آن شستشو داد. جوشانده ی سرد آن نیز تب بر است.

بعد در بیماری های تورمی گلو و سرما خوردگی قطعا از ریحان استفاده کنید.

یکی از خاصیت های عصاره ریحان، توانایی آن در مقابله با مشکلات رادیکال‌های‌آزاد و حفاظت از ساختار دی ان‌ای (DNA) و سلول‌های‌بدن است. ریحان دارای دو نوع آنتی اکسیدان مهم حلال در آب است که از گلبول‌های‌سفیدخون و ساختارهای سلولی که در آنها دی ان‌ای ذخیره می‌شود، مراقبت می‌کند.

آنتی اکسیدان‌های‌موجود در ریحان از تغییر حالت کروموزوم‌ها که باعث جهش سلولی و رشد سلول‌های‌سرطانی می‌شود، جلوگیری می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *