دسته‌بندی نشده

رزماری و ریحان – گیاهان دارویی قدرتمند

رزماری و ریحان - گیاهان دارویی قدرتمند

رزماری – گیاهی دارویی – موردپسند و دارای فایده برای سلامتی است و حاوی رزمارینیک (Rosmarinic) و کارنوزول (Rosmarinus)، 2 آنتی اکسیدان قوی که عملکردی مهم در بهبود سلامتی انسان دارند، است. علاوه بر آن، این گیاه از خاصیت قدرتمند ضدسرطان، ضدعفونی و ضدالتهاب بهره برده است.

رزماری و ریحان – گیاهان دارویی قدرتمند: یکی از مزیت های جالب توجه این گیاه نقش آن به عنوان محرک شناختی تاثیرگذار است و به همین دلیل، به افزایش حافظه و تمرکز فکری یاری می رساند.

گیاه مذکور با نگرانی مقابله می کند، استرس را کم میکند، سردرد را کاهش می دهد، رشد مو را افزایش می دهد، با درد مفاصل مبارزه می کند، التهابات را کم می کند، سیستم گوارش را بهبود می دهد، باعث پیشگیری از سرطان می شود و حامی سلامتی قلب و عروق است.

 

رزماری از طعم و عطری قدرتمند بهره برده است و در سالاد، سوپ، ساندویچ و … استفاده و مصرف می شود. ضمنا، شما قادر هستید از برگ های خشک یا تازه رزماری چای تهیه کنید.

رزماری و ریحان - گیاهان دارویی قدرتمند

رزماری و ریحان – گیاهان دارویی قدرتمند

طرز تهیه چای رزماری:

 

1 یا 1.5 قاشق از رزماری را به یک فنجان آب داغ اضافه کنید.

 

بر روی فنجان درپوش قرار دهید و بگذارید برای 5 دقیقه دم بکشد.

 

چای را صاف کنید و زمانی که همچنان گرم است، میل کنید.

 

شما قادر هستید 3 یا 4 بار در شبانه روز از این چای استفاده کنید.

 

توجه مهم: در زمان بارداری و یا اگر به صرع، فشارخون یا اختلالات خونریزی دچار هستید از مصرف رزماری جدا بپرهیزید.

 

گیاه ریحان حاوی خاصیت ضدالتهاب ، آنتی اکسیدان، ضدباکتری و ضدعفونی است و قادر است نگرانی را توسط نظم بخشیدن به هورمون سروتونین (Serotonin) که روی اخلاقیات اثر دارد، کاهش دهد. توسط کاهش اضطراب، ریحان در موارد بسیار دیگری هم برای سلامتی انسان مفید است.

رزماری و ریحان - گیاهان دارویی قدرتمند

رزماری و ریحان – گیاهان دارویی قدرتمند

چای برگ ریحان قادر است سوهاضمه را رفع کند، با سردرد مقابله کند، از سرطان جلوگیری کند، نفخ در شکم را رفع کند، میل به غذا را فزونی بخشد، خراش پوستی را ترمیم کند، سطح ایمنی بدن را افزایش دهد، سرماخوردگی و سرفه را بهبود بخشد و موارد بسیار دیگر.

 

شما قادر هستید به جای ادویه در آشپزی از آن بهره ببرید یا 11 تا 13 برگ آن را با معده خالی بجوید. علاوه بر آن، قادر هستید روزانه 3 یا 4 بار چای ریحان میل کنید تا از سلامتی بیشتری برخوردار شوید.

طرز تهیه چای ریحان:

 

11 تا 16 برگ ریحان را در فنجانی سایز بزرگ بریزید.

 

2 فنجان آبجوش اضافه کنید.

 

درپوشی بر روی فنجان بگذارید و صبر کنید تا برای 5 دقیقه دم بکشد.

 

چای را صاف و میل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *