دسته‌بندی نشده

صبح خود را با نوشیدن یک لیوان آب آغاز کنید

لیوان آب

نوشیدن یک لیوان آب در شروع روز فواید بسیار زیادی دارد که در این مقاله میخواهیم بخشی از این فواید را با شما بررسی کنیم.

اکثر ما معمولا به محض بیدار شدن به چک کردن گوشیمون میپردازیم اما اگر قبل از انجام این کار یک لیوان آب بنوشیم در حق سلامتیمون لطف بسیار بزرگی کرده ایم.

1.افزایش سوخت و ساز بدن

نوشیدن آب در شروع روز باعث میشود 30% سوخت و ساز بدن افزایش یابد و باعث میشود در وعده های بعدی غذاییمون هضم راحت تری داشته باشیم.

2.پیشگیری از ایجاد سنگ کلیه

نوشیدن 1 لیوان آب در صبح به طور عجیبی به رقیق کردن ادرارتان کمک میکند که میتوانید دغدغه داشتن سنگ کلیه را به طور کلی فراموش کنید.

3.برطرف کردن سوزش معده و مشکلات سو هاضمه

با نوشیدن آب اول صبح باعث میشود که مری و معده را از کلیه اسید های دردسرساز پاک شود و مشکلات اینچنینی را به حداقل میرسانید.

4.توقف سر درد در طول روز

بسیاری از سر درد ها مربوط به کم آبی بدن است که باعث میشود فشار جمجمه بالا رود با نوشیدن آب به مقدار مناسب میتوانید آن ها متوقف کنید.

5.پیشگیری از بیماری

با نوشیدن آب در صبح به صورت ناشتا میتوانید بدن خود را هیدراته کنید و از شر سرما خوردگی و آنفولانزا و بیماری هایی از این قبیل راحت شوید.سیستم ایمنی بدن با کمک آب میتواند قوی تر از قبل عمل کند و با ویروس ها و باکتری ها مقابله کند.

6.سموم را دفع کنید

با نوشیدن آب باعث میشوید سموم با سرعت بیشتری از بدن دفع شوند هرچه بیشتر آب بنوشید ادرار شما نیز افزایش میابد و با افزایش تعداد دفعات ادرار سموم بیشتری از بدن شما خارج میشود.

 

پس نوشیدن یک لیوان آب در اول صبح را فراموش نکنید , امیدواریم با نوشتن این مقاله توانسته باشیم به حفظ سلامت شما قدمی برداشته باشیم و کمک حالتان باشیم .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *