دسته‌بندی نشده

غذاهای لاغر کننده

لاغر کننده

در این مطلب سعی داریم مواد غذاهای را به شما معرفی کنیک که خوردن آن ها در کاهش وزن موثر می باشند.
غذاهای لاغر کننده روی متابولیسم بدن تاثیر می گذارند. با شناختن غذاهای لاغر کننده و گذاشتن آن ها در رژیم غذایی خود می توانید اندام متناسبی داشته باشید.

تخم چیا

یکی از مغذی ترین دانه های رو کره ی زمین تخم چیا می باشد. هر نیم کیلوگرم تخم چیا حاوی 12 گرم کربوهیدرات است و 11 گرم آن فیبر می باشد. دانه چیا حدود 11 برابر وزن خود آب جذب می کند و تبدیل به ماده ای ژل مانند می شود. و با اشغال فضای معده فضای اضافی برای غذا خوردن را کاهش می دهد.

گریپ فروت

یک میوه شناخته شده که در کنترل وزن تاثیر بسزایی دارد. تحقیقات ثابت کرده خوردن یک گریپ فروت قلا از غذا باعث کم کردن وزن می شود.

فلفل

یکی از مواد موثر در کاهش وزن فلفل می باشد. ماده ای به نام کپسایسین دز فلفل موجود می باشد که باعث افزایش سوخت و ساز بدن شده و به کاهش اشتها کمک می کند.خوردن 1 گرم از فلفل قرمز به طور منظم در کاهش وزن آن ها موثر است.

سرکه سیب

تحقیقات نشان می دهد که سرکه می تواند به کاهش وزن کمک کتد. مصرف سرکه حتی کنار کربوهیدرات ها باعث می شود احساس سیری کنید و میزان مصرف کالری را تا 275 واخد کاهش می دهد.
مصرف حدود 15 تا 30 میلی لیتر سرکه سیب در طول 12 هفته باعث کاهش 1.2 نا 1.7 کیلو وزن می شود.
همچنین خوردن سرکه در کاهش قند خون نیز موثر است.

لوبیا و حبوبات

حبوباتی مانند لوبیا معمولی، لوبیا سیاه و …در کاهش وزن موثر می باشند. این مواد دارای فیبر و پروتئین زیادی بوده و به سرعت احساس سیری به وجود می آورند. همچنین انواع نشاسته مقاوم هم در آن ها یافت می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *