دسته‌بندی نشده

مسکن های گیاهی

مسکن های گیاهی

داروهایی مانند ژلوفن و استامینوفن به عنوان مسکن شناخته می شوند و برای تسکین دردهای روزانه از آن ها استفاده می کنیم. به خاطر داشته باشید که این گونه داروها اعتیاد آور بوده و عوارض جانبی زیادی به همراه دارند. مسکن های گیاهی جایگزین مناسبی برای مسکن های شیمیایی می باشند.
برخی از مواد غذایی به تسکین درد کمک می کنند، در ادامه به چند نمونه از مسکن های گیاهی اشاره می کنیم:

سیر:

از زمان های قدیم لز سیر برای تسکین درد دندان، دردهای ناشی از آرتریت و عفونت گوش استفاده می شده است.سه حبه سیر را در نصف فنجان روغن زیتون به مدت دو دقیقه بجوشانید و روغن سیر به وجود آمده را از صافی عبور دهید و به مدت دو هفته می توانید در یخچال نگه داری کنید.برای تسکین دردهای دردناک ماهیچه و مفصل روغن سیر را گرم کرده و روی موضع بمالید. برای عفونت گوش دو قطره از این روغن را در گوش خود بریزید.

زردچوبه:

از زردچوبه می توان برای کاهش دردهای ماهیچه ای و کمر درد، کاهش درد مزمن و دندان درد استفاده کرد. از گذشته های دورر تا به اکنون از زردچوبه برای ترمیم بافت ها و تسکین التهابات و تسکین درد استفاده می کرده اند.

سرکه سیب:

در بهبود سوزش سر دل تاثیر بسزایی دارد.اگر شما جزء آن دسته افرادی هستید که پس از خوردن غذا سوزش سر دل را تجربه میکنید، یک قاشق غذا خوری سرکه سیب را در یک لیوان آب حل کرده و قبل از غذا بنوشید و یا آن را کم کم بعد از غذا بنوشید.

آب:

نوشیدن آب می تواند در تسکین دردهای ناشی از آسیب دیدگی موثر باشد. هنگامی که بافت بدن آسیب می بینید انتقال مواد مغذی و اکسیژن از طریق خون به بافت دچار مشکل می شود کاهش این دو در بافت ها موجب مرگ سلول ها شده و بدن برای پاکسازی سلول های مرده جریان مایعات را به این بخش بیشتر می کند تا سلول های جدید تری رشد کنند. برای اینکه در این روند اختلالی ایجاد نشود باید آب کافی در بدن وجود داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *