دسته‌بندی نشده

معرفی چند دمنوش مفید برای ریه

در این مقاله میخواهیم به شما چند دمنوش راحت و در دسترس را معرفی کنیم تا به وسیله آن ها ریه های خود را پاکسازی کنید.
این روزها دمنوش های زیادی در دسترس هستند که هر کدام خواص و ویژگی های عجیب و باور نکردنی دارند

به دلیل بالا رفتن آلودگی هوا در اکثر شهرها بیشتر مردم در معرض خطر مشکلات جدی ریه هستند, علاوه بر آن مصرف دخانیات و سیگار نیز تاثیر فراوانی بر روی ریه ها دارند

۱- دمنوش لیمو و عسل و زنجبیل

زنجبیل دارای خواص ضد التهابی است که می‌تواند سرفه و احتقان را کاهش دهد. همچنین عسل از سرفه‌های متوالی جلوگیری کرده و لیمو به دلیل دارا بودن ویتامین C سیستم ایمنی را تقویت می‌کند. نوشیدن این دمنوش ریه‌ها را به طور طبیعی پاکسازی می‌کند و خطر ابتلا به سرماخوردگی را کاهش میدهد.

۲- دمنوش چای سبز

یکی از پر خاصیت ترین دمنوش ها چای سبز میباشد.این دمنوش علاوه بر آنکه به کاهش وزن کمک می‌کند حاوی آنتی‌اکسیدان است که مواد سمی را از بدن دفع کرده و گوارش را بهبود می‌دهد.

۳- دمنوش زردچوبه و زنجبیل

خواص دارویی زردچوبه در کنترل سرفه، احتقان و سرماخوردگی تایید شده‌ است. کورکومین موجود در زردچوبه خواص ضد التهابی، آنتی‌اکسیدانی و ضد سرطانی دارد. همچنین زنجبیل حالت تهوع را برطرف کرده و احتقان را کاهش می‌دهد.

۴- چای ماسالا

این دمنوش از سال‌ها قبل در درمان بیماری‌هایی از قبیل سرفه، سرماخوردگی، احتقان و مشکلات تنفسی کاربرد داشته‌ است. در آماده‌سازی این دمنوش ترکیب‌های دیگری از قبیل زنجبیل و دارچین استفاده می‌شود که این مواد نیز خاصیت ضد التهابی دارند. این دمنوش گلو را صاف کرده و التهاب گلو را کاهش میدهد.

۵- دمنوش ریشه شیرین بیان

ریشه شیرین بیان به کاهش سرفه و احتقان کمک می‌کند. بررسی‌ها نشان می‌دهد دمنوش شیرین بیان خاصیت ضد ویروسی و ضد میکروبی دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *