دسته‌بندی نشده

مواد غذایی برای داشتن شکم تخت

مواد غذایی برای داشتن شکم تخت

این روزها همه دوست دارند هیکلی متناسب و شکمی تخت داشته باشند.
علاوه بر ورزش کردن که به داشتن هیکلی زیبا کمک می کند، خوردن برخی مواد غذایی برای داشتن شکم تخت موثر می باشد. با رعایت رژیم غذایی مناسب می توانید به وزن دلخواد خود برسید، از شر چربی های اضافی شکم خلاص شوید و همچنین شکمی تخت و صاف داشته باشید. در این مقاله چند مورد از مواد غذایی برای داشتن شکم تخت را به شما معرفی می کنیم.

1.دانه کتان

دانه کتان سرشار از چربی های اشباع نشده (MUFAs) است. اگر به دنبال داشتن شکمی تخت هستید حتما دانه های کتان را در رژیم غذایی خود جا دهید. MUFA های موجود در دانه کتان در کاهش سطح کلسترول بدن و کاهش چربی بدن موثر هستند که این عمل توسط چربی های اشباع شده ای که در غذاهای نا سالم وجود دارند اتفاق نمی افتد.
مصرف دانه های کتان نه تنها برای داشتن شکمی تخت بلکه برای درمان کسانی که از نفخ مکرر رنج می برند نیز بسیار موثر است. دانه های کتان حاوی مقادیر زیادی فیبر می باشند و به همین دلیل سلامت دستگاه گوارش را حفظ کرده و به کاهش نفخ کمک می کنند.

2.ماست

یکی از مواد غذایی ایده آل برای اضافه کردن به رژیم غذایی شکم تخت ماست می باشد. این ماده غذایی چربی و کالری کمی دارد و در بهبود سلامت دستگاه گوارش بسیار موثر می باشد. پروبیوتیک های موجود در ماست باعث  رشد باکتری های خوب در معده می شوند و مچنین با نفخ و گاز بیش از حد مبارزه می کنند.

3.آب و دیگر مایعات

کمبود آب در رژیم غذایی مانع از رسیدن شما به شکمی تخت و صاف می شود. هنگامی که مایعات کافی در بدن شمت وجود نداشته باشد احساس نفخ می کنید و مشکل شما بدتر می شود. نوشیدن مقدار زیادی آب و مایعات سموم را از بدن دفع کرده و در  رهایی از هرگونه احتباس مایعات موثر است، به بهبود دستگاه گوارش کمک می کند و باعث می شود شکم صاف تری داشته باشید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *