دسته‌بندی نشده

پیشگیری از آنفلونزا

پیشگیری از آنفلونزا

مواد غذایی حاوی زینک (روی) علائم مربوط به سرماخوردگی را کاهش می دهد و به پیشگیری از آنفلونزا کمک می کند، همچنین باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.
بافت ها برای رشد و ترمیم به ماده معدنی روی (زینک) نیاز دارند و در خیلی از موادی که روزانه مصرف می کنیم وجود دارند. در مقاله امروز برخی از این مواد را که در پیشگیری از آنفلونزا موثر هستند را به شما معرفی می کنیم.

جوی دو سر:

بلغور جو سرشار از ویتامین ها، فیبر و مواد معدنی می باشد. یک دوم فنجان بلغور جو حاوی 1/6 میلیگرم روی می باشد.

شکلات تلخ:

شکلات تلخ حاوی زینک می باشو د هرچه که تلخ تر باشد دارای زینک بیشتری است. بین 60 تا 70 در صد کاکائوها شامل 0.9 زینک می باشند. از بین منابع حاوی روی، شکلات تلخ ممکن است خوردنی مورد علاقه شما باشد اما به خاطر داشته باشید که شکلات تلخ به تنهایی قادر نیست نیاز های بدن شما را رفع کند. شما باید میزان قند و کالری شکلات را محاسبه کنید روزانه حدود یک تکه شکلات میل نمایید.

مرغ:

ممکن است شما گوشت مرغ را فقط به عنوان منبع پروتئین بشناسید اما لازم است بدانید که مرغ منبع مفیدی برای زینک به حساب می آیند. برای اینکه زینک بیشتری جذب کنید بهتر است مرغ را بدون پوست مصرف کنید.

آجیل و مغزها:

یکی دیگر از منابع زینک دانه ها و مغزها می باشند. برای مثال مصرف یک اونس دانه ی کدو تنبل 15 درصد نیاز روزانه بدن انسان به زینک را رفع می کند و یک قاشق حاوی دانه های چیا شامل 0.5 میلی گرم زینک می باشد.

گوشت گاو:

یکی از منابع طبیعی زینک، گوشت گاو است و  هر 100 گرم از گوشت کاو شامل 8.6 روی می باشد

ماست:

لبنیات علاوه بر اینکه حاوی کلسیم هستند حاوی زینک فراوان می باشند. به عنوان مثال یک فنجان شیر کم چذب یا بدون چربی 17 در صد نیاز روزانه بدن انسان به زینک را رفع می کند. و ماست حدود 20 در صد از نیاز بدن انسان به زینک را رفع می کند.

لوبیا:

لوبیا منبع آهن و آنتی اکسیدان می باشد و حدودا یک دوم فنجان از این ماده 6 درصد نیاز انسان به روی را تامین می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *