دسته‌بندی نشده

چگونه آب گرم می تواند سلامتی را بهبود بخشد؟

آب نوشیدن

در این مقاله میخواهیم ویژگی های نوشیدن آب گرم را بررسی کنیم:
نوشیدن آب کافی می تواند پوست، ماهیچه ها و سلامت مفصل را پشتیبانی کند. آب به سلولهای بدن کمک می کند تا مواد مغذی را جذب کرده و با عفونت ها مبارزه کنند. نوشیدن چند لیوان آب گرم روزانه مزایای بیشتری را به همراه دارد.

۱- هضم سالم تر.

کم آبی می تواند باعث یبوست مزمن شود. این یبوست می تواند حرکات روده را دردناک کند و ممکن است باعث مشکلات دیگری از جمله بواسیر و نفخ شود.

نوشیدن آب  گرم کمک می کند تا غذا سریعتر از نوشیدن آب سرد تجزیه شود. با حمایت از حرکات منظم روده ، خطر یبوست را کاهش می دهد.

۲- سم زدایی بدن

هنگامی که آب به اندازه کافی گرم است که دمای بدن فرد را بالا می برد ، می تواند باعث تعریق شود. عرق کردن سموم را از بین می برد و می تواند به تمیز کردن منافذ کمک کند.

۳- بهبود گردش خون

آب زمانی که  گرم  باشد گشادکننده عروق است، به این معنی که رگ های خونی را گسترش می دهد و گردش خون را بهبود می بخشد. این امر می تواند به آرامش عضلات و کاهش درد کمک کند.

۴- کاهش وزن

نوشیدن آب بیشتر می تواند به فرد در کاهش وزن کمک کند. آب همچنین به بدن کمک می کند تا مواد مغذی را جذب کند و مواد زائد را بیرون بکشد.

۵- کاهش درد

آب گرم گردش خون را بهبود می بخشد و جریان خون می تواند درد عضلات آسیب دیده را بهبود بخشد.

۶- مبارزه با سرماخوردگی و بهبود سلامت سینوس

نوشیدن اب گرم به حرکت سریع مخاط کمک می کند. این بدان معناست که نوشیدن آن سرفه و نفس کشیدن را بهبود می بخشد.

۷- کاهش استرس

یک فنجان آب  گرم به افراد در مدیریت استرس و اضطراب کمک می کند. یک مطالعه قدیمی نشان داد که مصرف مایعات گرم مانند چای و قهوه می تواند استرس را کاهش داده و احساس اضطراب را کم کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *